Anonimul 2014

1 views
0

Festivalul ANONIMUL are placerea sa va invite la maratonul filmelor ce urmeaza sa fie prezentate de-a lungul evenimentului. Intrarea la ARENA VERDE STOP si la proiectia speciala pe Dambovita este libera. Intrarea la proiectiile de la CINEMA STUDIO se face pe baza de bilet. Biletele se pot achizitiona de la casa de bilete a cinematografului.
Iata aici programul evenimentului:

MARŢI, 12 AUGUST/ TUESDAY, AUGUST 12TH
ARENA VERDE STOP
21:00- 21:20 Gala de Deschidere a Festivalului Internațional de Film Independent ANONIMUL 2014, Ediția a XI-a/ Opening Gala of the ANONIMUL International Independent Film Festival 2014, the 11th edition
21:20- 23:30 Film deschidere/ Opening Film
THE WONDERS
R: Alice Rohrwacher (Italia-Elveţia-Germania/ Italy-Switzerland-Germany), 110’
23:30- Competiție Scurtmetraj Ficţiune 1/ Short Fiction Competition 1

00:35- Competiție Scurtmetraj Animaţie 1/ Short Animation Competion 1

MIERCURI, 13 AUGUST/ WEDNESDAY, AUGUST 13TH
ARENA VERDE STOP
20:00- Concert Old Stories: Jul Baldovin, Gelu Ionescu & Elena Pavel
21:00- Competiţie Lungmetraj/ Feature Competition

22:40- Competiție Scurtmetraj Ficţiune 2/ Short Fiction Competition 2

23:20- OFF ROMÂNESC/ ROMANIAN OFF SECTION

00:30- 01:40 Competiție Scurtmetraj Ficţiune 3/ Short Fiction Competition 3
20 MÈTRES D’AMOUR A MONTMARTRE/ 20 METERS OF LOVE IN MONTMARTRE
R: Pierre Gaffié (Franţa/ France), 5’
SARE DE MARE/ SEA SALT
R: Andrei Răuţu (România/ Romania), 15’
AMATEURS
R: Yoo In Cheol (Coreea de Sud/ South Korea), 9’
ANACLETO
R: Ernesto del Gesso (Italia/ Italy), 11’
DUET
R: Irina Nedelcu (România-Marea Britania/ Romania-UK), 9’
FAINT
R: Natalie Plaskura (Germania/ Germany), 6’
BOMBERMAN
R: Barna Nemethi (România/ Romania), 13’
PROIECŢIE SPECIALĂ PE DÂMBOVIŢA
20:30 DJ Set Xperimental
Proiecţie OMNIBUS ANONIMUL 10

JOI, 14 AUGUST/ THURSDAY, AUGUST 14TH
CINEMA STUDIO
15:00 OFF ROMÂNESC/ ROMANIAN OFF SECTION

17:30 Competiție Scurtmetraj Ficţiune 1/ Short Fiction Competition 1

20:00 Competiţie Lungmetraj/ Feature Competition

ARENA VERDE STOP
20:00- 21:00 Concert GuerriLIVE Radio Session- Theory of Mind
21:00- 22:40 Competiţie Lungmetraj/ Feature Competition

22:40- 23:20 OFF ROMÂNESC/ ROMANIAN OFF SECTION

23:20- 01:30 Competiţie Lungmetraj/ Feature Competition

01:30- 02:00 Competiție Scurtmetraj Animaţie 2/ Short Animation Competition 2

VINERI, 15 AUGUST/ FRIDAY, AUGUST 15TH
CINEMA STUDIO
12:30 Competiție Scurtmetraj Animaţie 1/ Short Animation Competition 1

15:00 Competiție Scurtmetraj Ficţiune 2/ Short Fiction Competition 2
20 MÈTRES D’AMOUR A MONTMARTRE/ 20 METERS OF LOVE IN MONTMARTRE
SARE DE MARE/ SEA SALT
AMATEURS
DUET

FAINT
BOMBERMAN
12 MINUTE/ 12 MINUTES),
ESPAÑA IS DIFFERENT
RUPRECHT
AU-DELÀ DE L’HIVER/ AFTER THE WINTER

17:30 Competiţie Lungmetraj/ Feature Competition
THE TRIBE

20:00 Competiţie Lungmetraj/ Feature Competition
REMOTE CONTROL

ARENA VERDE STOP
20:00- Concert Fine it’s Pink
21:00- 22:40 MISUNDERSTOOD
R: Asia Argento (Italia-Franţa/ Italy-France), 103’
22:40- Competiție Scurtmetraj Ficţiune 4/ Short Fiction Competition
23:10- 00.50 Competiţie Lungmetraj/ Feature Competition
THE MONK
R: The Maw Naing (Burma-Cehia/ Burma-Czech Republic), 93’
00:50- Competiție Scurtmetraj Ficţiune 5/ Short Fiction Competition5
SÂMBĂTĂ, 16 AUGUST/ SATURDAY, AUGUST 16TH
CINEMA STUDIO
12:30 Competiție Scurtmetraj Ficţiune 3/ Short Fiction Competition 3’
15:00 Competiţie Lungmetraj/ Feature Competition
THE MONK
R: The Maw Naing (Burma-Cehia/ Burma-Czech Republic), 93’
17:30 Competiţie Lungmetraj/ Feature Competition
CASA GRANDE
R: Fellipe Barbosa (Brazilia/Brazil), 115’
20:00 Competiţie Lungmetraj/ Feature CompetitionTHE WONDERS
R: Alice Rohrwacher (Italia-Elveţia-Germania/ Italy-Switzerland-Germany), 110’
ARENA VERDE STOP
20:00- Concert muzică electronică Gojira/ DJ Gojira electro music concert
21:00- 21:30 Competiție Scurtmetraj Animaţie 3/ Short Animation Competition 3
VAMPIRE BAT
R: Stuart Pound (Anglia/ England), 3’
STOP
R: Ion Octavian Frecea (România/ Romania), 4’
MIRAGE
R: Iker Maidagan (SUA/ USA), 10’
THE SILVER WOLF
R: Daniel Nicolae Djamo (România/ Romania), 3’
LE PETIT BLOND AVEC UN MOUTON BLANC/ THE LITTLE BLOND BOY WITH A WHITE SHEEP
R: Eloi Henriod (Franţa/ France), 9’
HI! I’M NEW
R: Mario Serrano (Spania/ Spain), 3’
21:30- 23:10 JODOROWSKY’S DUNE
R: Frank Pavich (SUA/ USA), 90’
23:10- 01:15 Competiţie Lungmetraj/ Feature Competition
CASA GRANDE
R: Fellipe Barbosa (Brazilia/Brazil), 115’
01:15- Competiție Scurtmetraj Ficţiune 7/ Short Fiction Competition
DUMINICĂ, 17 AUGUST/ SUNDAY, AUGUST 17TH
CINEMA STUDIO
15:00 MISUNDERSTOOD
R: Asia Argento (Italia-Franţa/ Italy-France), 103’
17:30 Seara HBO/ HBO Night

20:00 O LUME NOUĂ/ START ANEW WORLD
R: Luiza Pârvu (România-Ungaria-SUA/ Romania–Hungary–USA), 23’
THE IMMIGRANT
R: James Gray (SUA/ USA), 120’
ARENA VERDE STOP
20:00- 21:45 Gala de Închidere a Festivalului Internațional de Film Independent ANONIMUL 2014, Ediția a XI-a/ Awards Ceremony of the ANONIMUL International Independent Film Festival 2014, the 11th edition
Concert Urma
21:45- 23:45 Film Închidere/ Closing Film
A MOST WANTED MAN
R: Anton Corbijn (SUA/ USA), 122’
23:45 Proiectie filme castigatoare Secțiuni Scurtmetraje şi Trofeul ANONIMUL/ Screenings of the Short Film Competition Winners and of the ANONIMUL Trophy Winner

(458)

Your email address will not be published. Required fields are marked *